Het programma kan wijzigen zonder voorafgaande verwittiging

Dag 1 – Donderdag 23 november 2017: De toekomst van de PV sector

08:30
Inschrijvingen


09:00
Grijp de kans
Adel El Gammal  (EERA) – De energietransitie: een kans voor Europa

09:30
Een overzicht
Gaëtan Masson (IEA PVPS / ETIP PV) : PV beleid en PV markt


10:30
Have a Break… Thanks to SMA


11:00
Inspiratie uit Duitsland
Voorbeelden uit de Duitse Energiewende
Dörte Fouquet (EREF)  |  Sven Goethals (BayWa r.e.)  |  Chris Werner (CW Energy Consulting)  |  Carl Georg von Buquoy (EnergieAgentur.NRW )


12:30
Walking Lunch


13:30
De visie van het net
PV initiatieven van de netbeheerders
Manoël Rekinger (ELIA)  l  Gery Vanlommel (INFRAX)  l  Didier Halkin (ORES)

14:30
De Belgische uitdagingen
Paneldebat over de opkomende juridische uitdagingen voor PV in België
Bram Claeys (ODE)  l  Noémie Laumont (EDORA) l David Germani (Renewable Energy Platform)  l  (Régis François) TPCV


15:30
Have a Break


16:00
Wat brengt de toekomst?
Politiek debat: welke rol voor PV in de Belgische energiemix?
Bart Tommelein  (Open-VLD)  l  Jean-Luc Crucke (MR)  l  Céline Frémault  (CDH)  l  Marie-Christine Marghem (MR)


17:30
Meet and greet
Netwerkreceptie

 

Dag 2 – Vrijdag 24 november 2017: Het beste van PV in België

08:30
inschrijvingen


09:00
Blik op de toekomst
Jef Poortmans (Imec) – Overzicht van opkomende PV technologieën

09:30
Thuis
Sessie over residentiële PV
Jan Van Laethem (SMA)  l  Jérôme Kervyn  (GreenWatch)  l  Benjamin Wilkin (APERe)

10:15
Zie het groots
Sessie over commerciële en industriële PV
François Neu (Enerdeal)  l  Françoise Sotiau (Engie)  l  Yves Devis (Ikaros Solar)


11:00
Have a Break


11:30
Promoot de integratie
Sessie over geïntegreerde PV (BIPV)
Stefan Dewallef  (SOLTECH)  l  Jean-Didier Steenackers (ISSOL)  |  Rense Vandewalle (VK A&E)


12:30 Lunch


14:00
Quality time
Sessie over de kwaliteit en betrouwbaarheid van PV
Achim Woyte (3E)  l  Helene Grandjean (Engie Laborelec)  l  Eszter Voroshazi (Imec)

15:15
Blijf in beweging
Sessie over PV, opslag en mobiliteit
Damien Ernst (ULG)  |  Denis Thomas (Hydrogenics)  |  Annelies Delnooz (EnergyVille)


16:00
Meet & greet
Netwerk receptie